Bitcoin ETF: Ako sú na tom po takmer troch mesiacoch?

Došlo k výraznému nárastu prílevu do Bitcoin ETF, čo naznačuje zvýšený záujem o BTC.

  • Prílev do Bitcoin ETF vzrástol, čo naznačuje zvýšený záujem o BTC.
  • Príjmy generované ťažiarmi zostali pred nadchádzajúcim znížením na polovicu pozitívne.

Bitcoin[BTC] sa vyšplhal nad hranicu 70 000 USD po tom, čo na týchto úrovniach dlhší čas stagnoval. Nedávny záujem o Bitcoin ETF však môže pomôcť BTC opäť vidieť zelenú.

Príbeh odlivu a prílevu

Podľa údajov spoločnosti SoSoValue predstavoval 28. marca celkový čistý prílev do Bitcoinových spotových ETF 179 miliónov USD.

Konkrétne ETF Grayscale GBTC zaznamenalo odlev 104 miliónov USD, zatiaľ čo ETF BlackRock IBIT zaznamenalo prílev 95,12 milióna USD a ETF Fidelity FBTC zaznamenalo prílev 68,09 milióna USD.

V dôsledku toho kumulatívny historický čistý prílev týchto ETF v súčasnosti predstavoval 12,12 miliardy USD.

Tento prudký nárast prílevu by mohol naznačovať, že záujem retailových investorov o ETF na tradičných trhoch rastie. Vysoký prílev by mohol potenciálne viesť k pozitívnemu pohybu ceny BTC v budúcnosti.

V čase tlače sa BTC obchodoval na úrovni 69 864,20 USD a jeho cena za posledných 24 hodín klesla o 0,81 %.

Aj keď záujem o Bitcoin v sektore tradičných financií rástol, to isté sa nedalo povedať, pokiaľ ide o oblasť kryptomien. Rýchlosť, akou sa BTC obchodoval, sa počas tohto obdobia tiež znížila. To znamená, že klesla frekvencia, s akou sa s kráľovskou mincou obchodovalo. Pokles rýchlosti môže naznačovať, že súčasné adresy môžu strácať záujem o BTC.

Okrem toho klesol aj celkový počet držiteľov, ktorí akumulujú BTC. Tieto faktory by mohli mať vplyv na cenu BTC do budúcnosti.

Stav ťažiarov a minerov

Ďalším faktorom, ktorý by mohol ovplyvniť cenu Bitcoinu, by bol stav ťažiarov v sieti. Analýza údajov Blockhain.com, ktorú vykonala spoločnosť AMBCrypto, odhalila, že príjmy, ktoré baníci získali, prudko vzrástli.

Prudký nárast príjmov znamená, že baníci nebudú musieť predávať svoje zásoby BTC, aby zostali ziskoví.

Znížiť by sa mohol aj celkový tlak na predaj BTC. Nadchádzajúce zníženie o polovicu by však mohlo zmeniť kurz pre ťažiarov, keďže odmena generovaná ťažiarom by sa znížila.

To by mohlo viesť k tomu, že mnohí ťažiarov sa rozhodnú predať svoje podiely. Aj keď polovičné ťažby boli v minulosti pre Bitcoin býčou udalosťou, mnohí držitelia by museli absorbovať krátkodobé výpredaje, ku ktorým by mohlo dôjsť v dôsledku polovičnej ťažby v sieti.

Michal Hudcovič

Šéfredaktor stryko.sk - Informácie zo sveta a zábava, vzdelávanie, nové zaujímavosti a zlepšovanie života.